Ta strona używa plików cookies, aby zapewnić lepszą obsługę. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies.
Dowiedz się więcej.
Misja i Wartości
Będąc przekonanym, że rozwój, nowoczesność i silne instytucje mogą iść w parze z poszanowaniem dla dziedzictwa kulturowego, historycznego i tożsamościowego Polaków, zaś wiara i tradycja chrześcijańska, powinna stanowić fundament poszanowania jednostki ludzkiej, jej praw, demokracji, samorządności terytorialnej, czy instytucji na rzecz budowania pokoju i współpracy w Europie i świecie, i chcą w oparciu o to przekonanie, działać na rzecz Polski i jej pozycji w Europie i na świecie, powołujemy Platformę Rozwoju Polski, jako narzędzie instytucjonalne społeczne i technologiczne umożliwiające realizację naszych przekonań i celów.
Nasze Założenia i Cele:
Odwołanie do chadeckiej myśli Korfantego i Paderewskiego oraz założycieli UE: Wierzymy, że "dobry" człowiek to ten, który uczciwie pracuje na rzecz swojej rodziny, lokalnej społeczności i rozwoju Polski.
Demokracja i budowa silnych instytucji: Naszym celem jest, aby Polska stała się wzorem do naśladowania w procesie transformacji demokratycznej.
Wartości chrześcijańskie jako fundament dialogu: Wartości te stanowią podstawę naszego działania na rzecz pokoju i współpracy.
Rozwój: Wspieramy rozwój społeczny, gospodarczy, środowiskowy i kulturowy w Polsce.
Budowanie pozycji Polski w UE: Dążymy do tego, by Polska była gwarantem stabilnego rozwoju w Europie i regionie.
Platforma Rozwoju Polski:
platforma współpracy pomiędzy Partią (która zostanie w przyszłości utworzona) a organizacjami partnerskimi i członkami indywidualnymi mająca na celu wspieranie działań na rzecz reform Państwa Polskiego, w tym poprzez realizację indywidualnych inicjatyw oraz zdobywanie punktów, umożliwiających start w wyborach do parlamentu, rad miast, gmin, powiatów, bycie kandydatem na prezydenta miasta, burmistrza czy wójta, lub inne stanowisko wymagające rekomendacji politycznej.
Członkowie:
osoby fizyczne zarejestrowane na platformie, wyrażające wolę działania na rzecz realizacji celów PRP i realizujące Punktowane Inicjatywy Indywidulane.
Punktowane Inicjatywy Indywidualne:
Członkowie zdobywają punkty za uczestnictwo w zespołach eksperckich, opracowywanie ekspertyz, udział w konferencjach i innych inicjatywach. Punkty te mogą być realizowane indywidualnie lub w grupie, z własnej inicjatywy lub zlecone przez organizacje partnerskie pod patronatem PRP. Sprawozdania z realizacji tych inicjatyw są podstawą do oceny postępów i awansu w strukturach PRP, jak i późniejszy start w wyborach z ramienia Partii.
Organizacje Partnerskie:
Organizacją partnerską PRP może być stowarzyszenie, fundacja, szkoła, uczelnia wyższa, związek zawodowy, organizacja pracodawców, izba gospodarcza lub inna osoba prawna, która zobowiąże się do przestrzegania Statutu PRP i współpracy w realizacji jego celów.
Zasady Przyznawania Punktów:
Punkty podstawowe: Punkty są przyznawane za różnorodne aktywności członków, takie jak zbieranie podpisów, organizowanie spotkań czy promowanie wartości PRP w mediach.
Punkty podstawowe będą przyznawane za:
Zebranie podpisów na listach wyborczych
Rozdanie ulotek
Pomoc w zorganizowaniu wywiadu kandydata
Pomoc ekspercka
Pomoc w pozyskaniu funduszy
Koordynacja grupy wolontariuszy
Zorganizowanie lokalnego spotkania z kandydatem
Promowanie materiałów promocyjnych kandydata w mediach społecznościowych
Zorganizowanie spotkania kandydata z lokalnymi organizacjami pozarządowymi
Zawieszenie plakatów
Zawieszenie banerów w miejscu widocznym
Punkty są przyznawane proporcjonalnie do zaangażowania. Większe projekty, takie jak podjęcie się koordynacji przygotowania reformy konkretnej ustawy lub strategii, pozwalają na uzyskanie większej ilości punktów. Od zakresu pozyskiwanych punktów będzie też uzależniona ścieżka awansu członka PRP. Każdy zarejestrowany członek PRP, który chce się rozwijać, będzie miał przejrzyste kryteria ścieżki awansu.
Oceny i ranking: Na podstawie zgłoszonych sprawozdań opracowywane są rankingi, które mogą decydować o dalszym awansie na listy wyborcze.
Szczegóły zasad przyznawania punktów wskazuje Statut, zaś wykaz punktów przypisanych do poszczególnych aktywności stanowi Załącznik do Statutu dot. Ewaluacji Punktowej, dostępny w zakładce Dokumenty. Zasady przyznawania punktów są obecnie w procesie konsultacji, która odbywa się w trakcie spotkań bezpośrednich i online członków PRP.